– Na drugoj strani svi ostali troškovi su značajno uvećani usled inflacije, a cijene usluga nijesu mijenjane dugi niz godina, tačnije od otvaranja objekata. Naglašavaju da se sagleda mogućnost transfera većih sredstava kako bi se održao kontinuitet blagovremenog servisiranja svih usluga koje pružaju – piše u dokumentu.
Vršilac dužnosti sekretara za finansijske poslove i analizu budžeta Balša Špadijer u odgovoru Tržnicama i pijacama navodi da se njihovom zahtjevu ne može udovoljiti jer preduzeće ne vrši javnu funkciju.
– Imajući u vidu da je održavanje pijaca individualna komunalna potrošnja, preduzeće po tom osnovu nema pravo na obezbjeđenje sredstava iz budžeta Glavnog grada – piše u odgovoru Balše Špadijera.
Povećanje sredstava tražili su i Sportski objekti, ali je i njihov zahtjev odbijen. Ovo preduzeće tražilo je da im se opredijeljenja sredstva za javnu funkciju sa planiranih 1.000.000 uvećaju na 1.403.280 eura. Takođe, tražili su da se rebalansom budžeta planiraju sredstva za izmirenje neizmirenih obaveza Glavnog grada za 2022. godinu za javnu funkciju u iznosu od 151.345 eura. Sportski objekti su zahtjevali i da se planiraju sredstva za izmirenje 114.710 eura na ime usluga koje je ovo preduzeće pružili Vaterpolo i plivačkom savezu Crne Gore, Studentskom sportskom savezu i Rukometnom savezu Crne Gore, po osnovu protokola i sporazuma koje su navedeni savezi sklopili sa Glavnim gradom.
Balša Špadijer navodi da milion eura koji je odobren preduzeću odgovora odobrenom fondu časova te da se uvećanje ovih sredstava ne bi moglo opravdati. On tvrdi da Glavni grad nema neizmirenih obaveza prema preduzeću.
Komentari