"Imam razumijevanja za ovo odlaganje od trideset dana ali su se morale dobiti garancije da se državni posao popisivanja imovine i lica neće opstruisati i od 30. novembra. Nažalost, garancija nema", istakao je on.
Cijeli proces uslovljavanja, kako on kaže, počeo je onoga trenutka kada je postalo jasno da DPS neće kontrolisati parlamentarnu većinu kroz učešće u vlasti svojih tradicionalnih partnera.
"Prisjetimo se; u prethodno planiranoj Vladi trebalo je da učestvuje jedanaest poslanika iz bivših struktura, što bi predstavljalo malo više od trećine parlamentarne većine. Da je naum prošao, da smo, makar neki od nas, to prihvatili uz bogatu nagradu za ćutanje i povinovanje, DPS bi bez velike galame ušao u popisni proces kontrolišući ga iznutra. Ipak, nije prošlo. Kada je promijenjen pristup i kada su DPS favoriti izvisili, a u Vladi izostali predstavnici BS, HGI i DUA, počela je opšta larma i uzbuna o bojkotu popisa", smatra on.
Nada se, dodaje, da parlamentarna većina "jasno vidi namjere Đukanovićeve partije koja sve više postaje radikalno lijeva organizacija uz ozbiljno očijukanje sa sirovim i nedovršenim nacionalističkim pokretima sklonim brutalnom političkom progonu neistomišljenika".
"Raskrinkavanje bivšeg režima dovršava se ovih dana logično-posljedičnim procesom razotrkrivanja dobro i davno situiranog dijela NVO koji, umjesto ranije brižljivo "njegovanog" građanskog, danas pokazuje drugačije lice; odvratno umazano dugovima prema jednoj kleptokratskoj vlasti. Nego, u svakom zlu ima nečega dobrog. Da im je prošao naum po kojemu su trebali biti kontrolori Vlade i svih procesa, bojim se da bismo mi bili u grču, poraženi i pregaženi prije svakog popisivanja", zaključio je on.
Komentari