Sjajni Primorac slavio u Trstu

Veliki korak napravili Kotorani ka eliminacionoj fazi Evrokupa

Još jedno sjajno izdanje vaterpolista Primorca u Italiji. Poslije Ortiđe, savladali su i Trst i napravili veliki korak ka eliminacionoj fazi Evrokupa.

Domaćin je poveo golom Luke Marcijalija, a do kraja prve dionice, Kotorani su uspjeli da preokrenu (2:3).

U drugom periodu, vladala je rezultatska klackalica, nijedna ekipa nije uspjela da se rezultatski odlijepi.

Gosti su u nastavku pojačali ritam i srdinom treće četvrtine, poslije gola Balše Vučkovića došli su do dva gola viška 7:5.

Potom je bilo 8:6 i 9:7, ali se domaćin nije predavao i pet i po minuta prije kraja stigao je do izjednačenja (9:9).

Činilo se tada da će uslijediti dramatičan finiš, ali su igrači Primorca mislili drugačije.

Odigrali su sjajnu odbranu, primili su samo jedan gol, dali su tri za veliki trijumf.

Najefikasniji u Primorcu bio je Marko Mršić sa četiri gola, Nikola Marković i Tim Perov su postigli po dva.

Izabranici Zorana Maslovara u narednom kolu (23. novembar) gostuju Panioniosu, koji je večeras pred svojim navijačima bio bolji od Ortiđe (13:10).

Trst - Primorac 10:12 (2:3, 2:2, 4:4, 2:3)

Bazen: "Bruno Bjanki". Gledalaca: 500. Sudije: Teiksido (Španija), Burg (Francuska).

TRST: Oliva, Karuso - Podgornik, Liprandi, Buljubašić 1, Vrlić, Valentino 2, Dašić 2, Mecaroba, Bazi, Marcijali 3, Bini, Mladošič 2.

PRIMORAC: Kralj, Isljamović - Brguljan 1, Marković 2, Gopčević, Mršić 4, Lambije, Perov 2, Kastrop, Vico 1, Vučković 1, Ćetković 1, Stanojević.