Od obnove nezavisnosti pa sve do smjene vlasti, kako ističu, vođena je loša sistemska politika. Kulminacija takve politike je, dodaju u saopštenju, ekonomija zasnovana na ličnom i partijskom iscrpljivanju javnih resursa i spoljnom zaduživanju u funkciji potrošnje i privatnih interesa.
"Istovremeno, fabrikovan je glomazni i neefikasni javni sektor u interesu politike a ne građana. Dominirajuća državna kadrovska politika je decenijama primjer stranačke lojalnosti i marginalizovanog profesionalizma. Nakon smjene bivšeg režima, umjesto reformskog sistemskog mišljenja i faktičkog napretka, desila se etapa dodatnog propadanja", navodi iz "21. maja".
Nove vlasti su se, kako smatraju, pokazale politički nekvalifikovanim, kadrovski gore od svojih prethodnika i samim tim je logično odsustvo sistemskih reformi u Crnoj Gori.
"Danas je naša nižerazredno funkcionalna država pod teretom neodrživih javnih finansija, zbog čega prijeti i dodatna devastacija industrijskih resursa poput najava vezanih za trgovinu u energetskom sektoru. Kao i novih spoljnih zaduženja motivisanih populističkim podizanjem javne potrošnje i opstankom na vlasti po svaku cijenu.
Očigledno je da djelotvorno sistemsko preuređenje Crne Gore ostaje posao za neke buduće vlade, pod uslovom da u međuvremenu od države nešto preostane", zaključuje se u saopštenju.
Izvor:AntenaM
Komentari