Nije sve u platama, kaže u telefonskom razgovoru za Radio Crne Gore hirurg Goran Komatina, koji je tokom noći imao dvije hitne intervencije, uz objašnjenje da su uslovi u kojima se radi jednako bitni.
Intervencije je uspješno odradio, ali uz ogromnu dozu straha zbog uslova u kojima bolnica funkcioniše.
Trenutno se prostorije griju na struju. Uključene su grijalice i klima uređaji, gdje ih ima, ali i to ni približno nije dovoljno.
Kotlarnica još nije uključena, a nije obavljen neophodan servis. Zaposleni imaju informaciju da je Ministarstvo zdravlja odobrilo kupovinu nafte, ali ne znaju zašto ona još nije stigla. Najviše trpe pacijenti.
"Bilo je hladno, nema grijanja. Ima neka grijalica koja stoji na vratima i grije dvije prostorije i hodnik", kaže jedan od pacijenata Božidar Mandić u emisiji TVCG "Mreža".
"Osjećaj nimalo nije ugodan. Ministarstvo zdravlja treba da malo razmisli. Dopustiti ovakav tretman prema bolnici zaista nema smisla", poručio je Mandić.
Dr Komatina kaže da je spreman i na manju platu, samo da ima normalne uslove za rad. Trenutno je na tom odjeljenju devet pacijenata, jer je sve koje je mogao poslao kući.
Hitne i teže slučajeve šalje u Klinički centar CG, jer je liječenje u ovim uslovima rizično.
Bolnica Meljina je od marta dio javnog zdravstva pod rukovodstvom direktora Kotorskog kliničkog centra.
Iz Ministarstva zdravlja i Fonda zdravstva najavili su uskoro posjetu Meljinama, pa zaposleni i pacijenti očekuju brzo rješenje.
Problem sa grijanjem u bolnici Meljine traje već 15 godina.
Ekipi emisije "Mreža" javio se direktor bolnice u Kotoru Davor Kumburović koji je kazao da situacija nije idealna.
"Naravno da nije prijatno. Ne griju se na adekvatan način. To je problem koji postoji deceniju unazad, znam da nije lako", dodao je on.
Komentari