“U izvještaju je istaknuto da je početkom 2023, kroz donošenje odgovarajućih odluka i zaključaka, kao i kroz intenzivne pregovore i saradnju sa Vladom Crne Gore, resornim ministarstvom i nevladinim sektorom, Odbor direktora direktno je učestvovao u aktivnostima na zaustavljanju eksploatacije šljunka i pijeska i odlaganja otpada u koritu rijeke Morače, u II zoni sanitarne zaštite.
Kroz saradnju sa relevantnim institucijama i vladinim tijelima, Odbor direktora aktivno je učestvovao u razvoju i sprovođenju strategija i politika zaštite životne sredine u koritu rijeke Morače, a sve sa ciljem očuvanja prirodnih resursa.
Angažovanje predstavlja primjer odgovornog korporativnog upravljanja i posvećenosti važnim društvenim pitanjima koja direktno utiču na društvenu zajednicu i okolinu”, navode iz Regionalnog vodovoda.
Odbor direktora je , kako se ističe, sproveo analizu od strateškog značaja za društvo u oblasti tekućeg poslovanja i doprinio uspješnom rješavanju svih prepreka, čime je poslovanje dovedeno na visok nivo.
“Posvećenost Odbora direktora analizi poslovanja, pronalaženju efikasnih rješenja i donošenju ključnih odluka rezultiralo je finansijskom stabilnošću Društva. Ostvarena dobit od 1.200.000 eura svjedoči o efikasnosti i uspješnosti rada Odbora direktora, kao i o njegovoj sposobnosti da postigne poslovne ciljeve i obezbijedi prosperitet Društva.Odbor direktora je tokom 2023. godine ostvario efikasno unutrašnje poslovanje i uspješno sprovodio koordinaciju razvojnih projekata Društva. Svoje aktivnosti je usmjeravao na iznalaženje najboljih rješenja koja su dovela do unaprjeđenja funkcionisanja i postizanja održivog razvoja Društva. Zahvaljujući odlukama i mjerama koje je sproveo Odbor direktora, postignut je značajan napredak u poboljšanju vodosnabdijevanja Crnogorskog primorja, doprino je smanjenju rizika od nestašica vode i osiguravanju dugoročne održivosti vodovodnog sistema. Angažman i posvećenost su doprinijeli stvaranju efikasnih rješenja i ostvarivanju pozitivnih rezultata. Odbor direktora preduzimao je korake i donosio odluke koje su omogućile uspješnu izgradnju privremene brane u koritu rijeke Morače, što je rezultiralo povećanjem izdašnosti izvorišta “Bolje Sestre”, navode iz ove kompanije.
Odluka da angažuje konsultante za istraživanje i izradu idejnih rješenja filterskog postrojenja za prečišćavanje jezerske vode kapaciteta 500 litara u sekundi, kako dodaju, imao je za cilj implementaciju postrojenja koje će obezbijediti dodatnu količinu vode.
“Ovaj napor u istraživanju idejnih rješenja za filtersko postrojenje pokazuje posvećenost Odbora direktora stabilizaciji i unapređenju regionalnog vodovodnog sistema kako bi se osiguralo adekvatno snabdijevanje vodom Crnogorskog primorja.Pokrenute su aktivnosti usmjerene na unaprjeđenje likvidnosti Društva kroz pokretanje izmjena i dopuna Zakona o regionalnom vodosnabdijevanju. Konkretno, predloženo je uvođenje posebne naknade na investicije koje se realizuju na Crnogorskom primorju, a koje bi se naplaćivale od hotela sa kategorijama 4* i 5*. Takođe, predloženo je produženje perioda naplate te naknade do 2034. godine, odnosno sve dok obaveze Društva po pitanju izmirenja kredita ne budu u potpunosti realizovane.Ove aktivnosti su važne za finansijsku stabilnost Društva i omogućavaju adekvatno planiranje budućih investicija i poslovanja”, ističu iz Regionalnog vodovoda. Intenzivirane su aktivnosti, kako se naglašava, na realizaciji druge faze sistema kroz završetak izgradnje novog cjevovoda od prekidne komore "Prijevor" do Lastve Grbaljske.
“Odbor direktora je aktivan učesnik u koordinaciji aktivnosti na izgradnji novog cjevovoda na potezu Lastva Grbaljska - Tivat, koji je dio izgradnje novog bulevara od Jaza do Tivta. Ovim projektom će se povećati kapacitet regionalnog vodovodnog sistema za distribuciju dodatne količine vode za opštine Kotor, Tivat i Herceg Novi sa trenutnih 330 litara u sekundi na 750 litara u sekundi.
Odbor direktora je donio odluke za realizaciju projekata usmjerenih na naučna istraživanja sa ciljem utvrđivanja uzroka pada izdašnosti izvorišta "Bolje Sestre" i pronalaženja rješenja koja će doprineti zaustavljanju tog pada, odnosno poboljšanju izdašnosti izvorišta „Bolje Sestre“.
Aktivnosti Odbora direktora su praćene od strane brojnih medija koji objektivnim informisanjem doprinose afirmaciji rada i odluka ovog tijela. Ovaj vid medijske pokrivenosti omogućava javnosti da bude adekvatno upoznata sa uspjesima i izazovima sa kojima se Društva susrijeće u svom radu”, piše u saopštenju.
Rad Odbora direktora tokom 2023 , kako se ističe, je karakterisao visok nivo profesionalizma i temeljnosti, kao i poštovanje zakonskih propisa i odredbi koje se tiču korporativnog upravljanja i zaštite interesa zaposlenih.
“To ukazuje na posvećenost Odbora direktora etici i transparentnosti u poslovanju, što je ključno za održavanje integriteta i ugleda Društva.
Odbor direktora je ostvario izvanredne rezultate i ciljeve koje je postavio. Takvi ishodi su rezultat predanog rada, strateškog vođenja i efikasnog upravljanja koje je Odbor direktora sproveo. Imao je ključnu ulogu u vođenju Društva ka ostvarivanju uspjeha i postizanju ciljeva, te je očigledno da je njegova vizija i upornost dovela do izvanrednih rezultata”, zaključuju iz Regionalnog vodovoda.
Komentari