Mobing sinonim koji se sve češće dovodi u vezu sa nikšićkom Bolnicom, tvrde oni koji u toj ustanovi rade.
“Tu je jedna vrsta mobinga na koji čovek kroz ne može da se navikne. To nije neka normalna radna atmosfera u kojoj mi radimo i ne možemo kvalitetno da obavljamo zdravstvenu zaštitu iz razloga što mi radimo vrlo težak posao. Kakve su vrste mobinga? Tako što generalno mi se, lično ja, isto tako dosta mojih koleginica, svakih pola godine rotira sa jednog radnog mjesta na drugo. I to zato što eto možda su nešto rekli što se nije sviđalo direktorici i glavnoj sestri bolnice pa smo kažnjavani na taj način”, ispričala je Čanović za TV E.
Nezadovoljstvo Čanović nije usmjereno samo ka glavnoj medicinskoj sestri već i direktorici, koja kako kaže, takođe vrši mobing nad zaposlenima.
“Što se tiče druge druge vrste mobinga postoje ljudi, to 10 odsto zadovoljnih, koji se u stvari sviđaju direktorici ne po tome kako rade svoj posao nego po tome koliko su oni njoj mili i dragi. Te koleginice dobijaju stimulaciju svaki mjesec 15 odsto, i ja za to vrijeme koliko radim u nikšićkoj Bolnici nijednom nisam dobila stimulaciju, a nemoguće je da baš ništa nisam uradila kako treba da bi zaslužila bar jednu tu stimulaciju”, tvrdi Čanović.
Ipak, direktorica Dušanka Milatović Perović negira ove navode poručujući da zaposleni u ustanovi na čijem čelu nemaju razloga za nezadovoljstvo. Kako kaže riječ je o nekoliko radnika koji su navikli da se, tvrdi direktorica, bave svim i svačim samo ne onim što im je u opisu radnog mjesta.
“Naime, Nataša Čanović je radila u Kliničkom centru Crne Gore. U našu ustanovu je prešla po odobrenju mog kolege dr Marka Mitrovića. Bilo je logično da radi na dijalizi jer je rekla da je u Kliničkom centru Crne Gore radila na tom mjestu. Međutim, tu se kratko zadržala jer je glavna sestra dijalize bila jako razočarana, bolje reći, ogorčena na njen rad. Rekla je da će komplet osoblje dijalize napisati peticiju protiv sestre Čanović jer je radila sve kako ne treba”, navodi Milatović Perović u pisanom odgovoru TV E.
Direktorica tvrdi da je bilo više propusta u radu Čanović te da je bio ugrožen život pacijenta. Ona navodi da sestri Čanović nijesu dali otkaz, već kako tvrdi, novu šansu.
Čanović sa druge strane demantuje te navode.
“Komentarisaću to tako da sam prije Opšte bolnice radila u Kliničkom centru na teškim radnim mjestima kao što je intenzivna metabolička jedinica. Poslije toga se radila na dijalizi kod prof. dr Marine Ratković Mugoša. Opšte je poznato da kod pomenute doktorice ne možete da radite ako niste dobar, savjestan zdravstveni radnik”, naglasila je Čanović.
Ona tvrdi da je pomoć tražila od resornog Ministarstva, no kako kaže, sluha za njene probleme nijesu imali. Iz resora na čijem čelu je Vojislav Šimun nisu odgovarali na pozive.
Izvor: TV E
Komentari