Kako prenosi portal "Stuff", policija Australije nije odgovorila na novinarski upit da li pruža astistenciju u istrazi koja je rezultirala Ulićevim hapšenjem.
"Iako Australija nema ugovor o ekstradiciji sa Crnom Gorom, ekstradicije su moguće kroz zakonsku regulativu. Crna Gora ne izručuje sopstvene državljane", prenosi portal "Stuff".
Ulić se prije dvadesetak godina vratio u Podgoricu iz Australije, u kojoj je decenijama živio.
Australijski mediji su ga opisivali kao šefa jednog od svjetskih narko-kartela i "crnogorskog Pabla Eskobara".
Zbog sumnje da je organizovao šverc 60 kilogram sintetičke droge MDMA u Australiju, u Crnoj Gori je uhapšen avgusta 2017. godine.
"Ulić je duže od 20 godina jedna od glavnih meta policijske obrade više najznačajnijih policijskih službi širom svijeta“, navela je tada policija.
Ulić je demantovao da je povezan sa ovim nelegalnim poslovima.
Međutim, dvije godine kasnije je pristao na sporazum o priznanju krivice sa Specijalnom tužilaštvom. Sporazum je predvidio dvije godine zatvora i uplatu po 50.000 eura državi i u humanitarne svrhe.
Osim priče o navodnom rukovođenju velikim narko kartelom, ime Vasa Ulića i njegovog brata Nikole, spominjalo se i u istrazi pokušaja atentata na srpskog opozicionog lidera Vuka Draškovića u Budvi 1999. godine, javila je ranije Slobodna Evropa.
Uloga Ulića u pokušaju atentata na Draškovića nikada nije rasvijetljena. Iako su se pominjali kao svjedoci oni se nijesu odazvali pozivima sudova u Crnoj Gori i Srbiji.
U sklopu akcije "General" 17. jula uhapšen je i Vasov sin, Nikola Ulić.
Izvor:RTCG
Komentari