1) BISFENOL A
Neka istraživanja navode da ova hemikalija, koja se nalazi u nekim plastičnim bocama za vodu, ako se unese putem vode i hrane, može biti opasna po zdravlje, posebno kod odojčadi i djece. Srećom, proizvodi se sve više boca bez ove hemikalije. Bez obzira na to, treba biti oprezan i zbog drugih hemikalija od kojih se sastoji boca, a koje se oslobađaju kada je flaša izložena toploti.
2) NEPRANJE FLAŠE
Flašu iz koje pijete vodu morate držati čistom. Bakterije vole da se kreću u toplom i vlažnom okruženju, pa ako zavrnete skoro praznu flašu i ostavite je u kancelariji i ujutru je dopunite bez pranja, unijećete mnogo bakerija prilikom pijenja. Sve što treba da uradite je da operete flašu toplom vodom i da je preko noći ostavite otvorenu kako bi se osušila.
3) PIJENJE IZ TUŠA
Trebalo bi često da čistite svoj tuš, jer je on plodno tlo za bakterije koje lebde u vazduhu. Pijenje vode iz tuša nije toliko opasno za one sa jakim imunim sistemom, ali ako vam je imuni sistem oslabio, nemojte se izlagati riziku.
4) PRETERIVANJE MOŽE BITI LOŠE
Rijetko se dešava, ali moguće je da neko pije previše vode. Previše vode može dovesti do hiponatremije, prilikom koje količina natrijuma u organizmu drastično opada, a ćelije počinju da otiču. Ako se ne liječi, hiponatremija može rezultirati iznenadnim padanjem u komu.
Ali potrebno je zaista mnogo vode kako biste doveli organizam do ovog stanja i zbog toga su učesnici maratona među onima koji najčešće oboljevaju od ovog poremećaja.
5) KOFEIN
Poznato je da kofein utiče na poboljšanje pamćenja i koncentracije. Ali kada dodate anormnu količinu kofeina u vodu, taj efekat se poništava. Kada se radi o kafi, lako se možete zaustaviti na nekoliko šoljica u toku dana, ali kada je u pitanju voda sa kofeinom (koju proizvode neke kompanije u inostrantsvu), možete pretjerati u želji da utolite žeđ i, prije nego što shvatite, postaćete razdražljivi, patićete od nesanice i bićete zavisnik od kofeina.
(Izvor:Žena blic)