Rezultati su predstavljeni u okviru prvog „Dobra zemlja“ indeksa, koji rangira zemlje na osnovu 35 odvojenih faktora Ujedinjenih nacija, Svjetske banke i drugih internacionalnih institucija.
Britanija se našla na sedmom mjestu, ali se usljed cvjetajuće tehnološke industrije našla na prvom mjestu liste zemalja koje su najviše doprinijele nauci i tehnologiji, prenosi B92.
Ratom razrušeni Irak, Libija i Vijetnam zauzeli su samo dno liste.
Iako se na prvom mjestu našla Irska, nordijske zemlje su prihvaćene kao region koji je najviše doprinio čovječanstvu i planeti – i tako nadmašile bilo koji drugi dio svijeta.
SAD su se našle na dvadeset i prvom mjestu usljed jako loših ocjena kada su internacionali mir i bezbjednost u pitanju.
Kenija je proglašena najboljom nacijom u Africi koja je ponajviše doprinijela planeti i nalazi se na dvadeset i šestom mjestu liste i jedina je zemlja sa kontinenta koja je dospjela među prvih trideset zemalja.
Kako bi stvorili listu, naučnici su razmatrali veličinu ekonomije neke zemlje, a potom su procjenjivali njen globalni doprinos nauci, tehnologiji, kulturi, internacionalnom miru i sigurnosti, prosperitetu i jednakosti kao i zdravlju i dobrostanju čovječanstva.