Iz izvještaja o smrti Lija Rigbija, vojnika koga su dvojica napadača u maju prošle godine ubila u Londonu noževima i sjekirom, jasno se vidi da britanske snage bezbjednosti hoće da kompanije poput Gugla, Fejsbuka i Votsapa sarađuju u istragama, ali nemaju zakonske mehanizme da ih primoraju na to, navodi britanski list, prenosi Tanjug.
Prema važećem zakonu, britanske komanije su obavezne da omoguće obavještajnim agencijama i policiji pristup komunikacijama ako postoji sumnja da je neka osoba umiješana u terorizam.
Međutim to se ne odnosi na američke kompanije. U izvještaju o slučaju Rigbi se neobično detaljno opisuju problemi sa kojima se suočavaju obavještajne službe u potrazi za informacijama.
Američke kompanije su jasno rekle da će predati informacije samo "u hitnoj situaciji", odnosno kada je ugrožen život ili postoiji prijetnja od teških tjelesnih povreda, piše "Telegraf".
Dejvid Kameron
Kameron razmatra uvođenje zakona
Gugl i Fejsbuk da prijavljuju komunikaciju među teroristima
Britanski premijer Dejvid Kameron je jasno stavio do znanja u donjem domu britanskog parlamenta da je spreman da razmotri uvođenje novih zakona po kojima će Internet kompanije morati da prijave svaku komunikaciju među potencijalnim teroristima, piše danas "Telegraf".
26. 11. 2014 - 10:12
Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.
Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.
Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.
Komentari