Oni su istakli da traže "zvanične garancije rukovodstva da će trajne i efikasne mjere biti preduzete kako bi se okončala ta pošast, čije su žrtve mnogobrojni turisti svakodnevno", prenosi AFP.
Džeparoši su najčešće organizaovani u grupe od četiri do pet osoba, a nekada ih može biti i do 30 u okolini tornja, rekao je za AFP jedan od zaposlenih, dok je njegov kolega istakao da je dobijao prijetnje dok je bježao od jednog džeparoša.
"Rekao mi je, zašto nas ne puštate da radimo... ako se ovo nastavi, imaćete probleme", dodao je on, prenosi Tanjug.
Kompanija koja je zadužena za toranj saopštila je da "žali što su posetioci kažnjeni" dodajući da je rukovodstvo zajedno sa policijom radilo na preduzimanju mjera koje bi garantovale bezbjednost osoblja i javnosti.
Zatvaranje jedne od najvećih turističkih atrakcija u francuskoj prestonici, staroj 126 godina, uoči produženog vikenda podsjeća na slične štrajkove zaposlenih u muzeju Luvr 2013. godine.
Pariz, koji prema podacima za 2014. godinu godišnje poseti 22 miliona turista, jedan je od svjestkih top turištičkih destinacija, a time laka meta za prevarante i džeparoše, koji najčešće plačkaju azijske turiste zbog sve većeg broja bogatih putnika iz tih zemalja, navodi AFP.
Komentari