Obradović: Ne znam ko je pucao, niti zašto
Oleg Obradović

Lakše ranjen sinoć u Podgorici

Obradović: Ne znam ko je pucao, niti zašto

Univerzitetski profesor i biznismen Oleg Obradović (51), koji je lakše ranjen u nogu sinoć oko 21 sat u Podgorici, kazao je inspektorima da ne zna ko je pucao u njega, kao i da ne može da nasluti motiv napada, saznaje Portal Analitika od izvora iz policije.

Obradović je lakše ranjen, a sudeći prema povredama i načinu napada, inspektori vjeruju da je napadaču to i bila namjera, zbog čega vejruju da je to bila opomena, odnosno upozorenje Obradoviću. Ako on bude sarađivao, kako je kazao izvor Analitike, ovaj napad će biti odmah riješen.

Obradović je ranjen oko 21 sat, u dvorištu Elektrotehničke škole. Napadu je svjedočilo više očevidaca. Obradović je išao po sina, koji je bio na treningu, a inspektori vjeruju da ga je napadač čekao u zasjedi. Pucao je s leđa i pošto je ispalio nekoliko metaka nestao između zgrada, prema sportskoj sali „Venom“.

Očevici su policiji ispričali da je napadač bio visok oko 175 centimetara, da je imao kapuljaču na glavi i da je nosio crvenu ili rozu majicu.

Obradovića je, nakon napada, do Urgentnog centra prevezao slučajni prolaznik.

Oleg Obradović je u žiži od kada je pokrenuta afera „Telekom“, jer je bio predsjednik Odbora direktora Telekoma Crna Gora, a američke vlasti tvrde da je tokom privatizacije ove kompanije bilo korupcije. Istraga je pokrenuta krajem 2011, nakon što je objavljeno da je američka Komisija za hartije od vrijednosti i berzu (SEC) došla do podataka o korupciji tokom privatizacije crnogorskog i makedonskog Telekoma. Prema tim informacijama, navodno su dva crnogorska zvaničnika, kao i sestra najvišeg vladinog funkcionera koja se bavi advokaturom, 2005. podmićeni sa više od sedam miliona eura kako bi Mađar Telekom dobio Crnogorski Telekom. Do danas nijesu pronađeni dokazi o korupciji, a prošle godine u januaru SEC je obavijestila sud u Njujorku da „u cilju racionalizacije svojih činjeničnih tvrdnji“ odustaju od postupka u Crnoj Gori. Naveli su da će „u ovom predmetu bazirati svoju tužbu u potpunosti na tvrdnjama povezanim sa Makedonijom“.

Krajem aprila američke vlasti dostavile su Crnoj Gori dokumentaciju kojom raspolažu, a specijalno tužilaštvo još analizira taj materijal. Vrhovni državni tužilac Ivica Stanković nedavno je poručio da niko neće biti pošteđen u ovom slučaju ako dokumentacija ukaže na sumnju da je neko učinio krivično djelo.

Dokumentacija je u elektronskoj formi, sa dokaznim materijalom iz Njemačke i Mađarske.

Oleg Obradović bio je i predsjednik Odbora direktora Prve banke, a bio je i u biznisu gradnje malih hidroelektrana. Zajedno sa biznismenom Midragom Ivanovićem i aktuelnim ministrom prosvjete Predragom Boškovićem, u partnerstvu sa „Plantažama“ 2011. godine otvorio je fabriku briketa, ali je biznis ubrzo propao. Nakon toga Obradović, Ivanović i Bošković, odnosno preduzeće u kojem su suvlasnici, OMP Engineering, tužilo je „Plantaže“ od kojih traže šest miliona eura na ime ulaganja i izgubljene dobiti. Proces je u toku u Privrednom sudu u Podgorici.   

Izvor:Portal Analitika

Komentari

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.