Krema ublažava svrab
Nakon seruma kožu treba nahraniti hidratantnom kremom koja će ublažiti svrab. Najbolji izbor je ulje argana koje podstiče proizvodnju prirodnih ulja u koži, povećava elastičnost i hidrira. Osim ulja argana pomažu i kreme na bazi aloe vere koja uklanja mrtve ćelije kože, podstiče njenu obnovu i smanjuje crvenilo.
Đumbir i krastavac protiv crvenila
Kod crvenila, osim seruma, pomažu i prirodna rješenja kao što su šea maslac, te maslinovo i bademovo ulje koji hrane kožu i djeluju protiv upalno. Iritaciju kože ublažiće i ekstrakt zelenog čaja, krastavca, đumbira i vitamina C. No, ako vam je koža upaljena, trebalo bi da izbjegavate kreme s mirisom, na bazi alkohola, mentola, eukaliptusa ili ulja klinčića jer dodatno iritiraju kožu, naročito suvu.
Uzrok crvenila mogu biti bakterije
Osim nepovoljnih vremenskih prilika, crvenilo kože mogu uzrokovati bakterije. Tada se preporučuje da kožu tretirate serumom s kiseonikom jer prirodno uklanja bakterije. Osim toga, pomažu i laserski tretmani jer prodiru u dublji sloj kože i čiste je.
Ovlaživač vazduha štiti kožu
Razlika u temperaturi između unutrašnje i spoljne temperature ne smije da bude prevelika, pa se preporučuje da termostat držite između 18 i 20 stepeni Celzijusa. Tako koža neće doživeti šok po izlasku i manji je rizik od nastanka crvenila. Osim toga, pomažu i ovlaživači vazduha koji sprječavaju isušivanje kože.
Začinjenu hranu i kofein izbjegavajte
Kofein i začinjena hrana podižu tjelesnu temperaturu, dehidriraju kožu, pojačavaju cirkulaciju i uzrokuju crvenilo, ali i iritaciju kože – zato bi bilo dobro izbjegavati ih u zimskim danima. Važno je da pijete dovoljno vode jer ona snižava temperaturu, a time i rizik od rumenih obraza.
24sata.hr
Komentari