"To je odgovor na skandaloznu kampanju koja se u Srbiji vodi sa ciljem da se pokojni premijer, dr Zoran Đinđić, u javnosti predstavi kao vizionar i političar kojeg generacije treba da slede", saopštio je taj pokret.
SNP NAŠI najoštrije osuđuju "falsifikovanje istorije u kojem se proglašava političkim genijem čovjek za kojeg su Stejt Department, FBI i CIA – kroz knjigu Vilijema Montgomerija, bivšeg američkog ambasadora u Beogradu, zvanično potvrdili da je svojevremeno rad Zorana Đinđića i OTPOR-a bio finansiran, pripreman i koordiniran preko operativnog CIA centra u Budimpešti direktno od strane Bil Klintona".
DS traži zabranu rada SNP Naši zbog plakata o Đinđiću
Demokratska stranke zatražila je danas zabranu rada SNP Naši i kažnjavanje onih koji su osmislili i sproveli njihovu poslednju kampanju protiv ubijenog premiejra i lidera DS Zorana Đinđića.
Demokrate od nadležnih državnih oragana traže i uklanjanje, kako su u saopštenju naglasili, sramnih plakata i sankcionisanje učinilaca.
SNP Naši su ranije danas saopštili da su počeli akciju ljepljenja plakata u Arandjelovcu, Mladenovcu i Novom Sadu pod nazivom "Strani agent, a ne državni heroj".
"To je odgovor na skandaloznu kampanju koja se u Srbiji vodi sa ciljem da se pokojni premijer dr Zoran Đinđić u javnosti predstavi kao vizionar i političar kojeg generacije treba da slede", navedeno je u saopštenju.
DS je ukazala da "sramnom kampanjom protiv ubijenog predsednika DS i Vlade Srbije, SNP Naši, pod tim ili nekim drugim imenom, nastavlja svoje aktivnosti pune mržnje, nasilja, poziva na linč i progon ljudi koji im, po bilo kom njihovom mjerilu, ne odgovaraju".
Demorkate u saopštenju podsjećaju da je Đinđić dao život za izgradnju društva koje je u svemu suprotno onome za šta se ta i njima slične "ekstremističke retrogradne organizacije" zalažu.
"Đinđić je ubijen upravo u atmosferi mržnje kakvu danas pokušava da stvori ova organizacija, koja je u svojoj prošlosti već sastavljala spiskove nepodobnih medija i organizacija, prekidala tribine, izložbe, koncerte i skupove koji joj se nisu dopadali, prijetila patroliranjem njihovih trojki ulicama da se ne bi održavali dogadjaji koje su oni smatrali nepodobnima, prijetila političkim protivnicima...", navodi se u saopštenju.
DS je upitala Ustavni sud Srbije, koji je, kako su podsjetili, u novembru prošle godine odbio zahtjev republičkog tužilaštva za zabranu pokreta, da li u Srbiji ima ko da zabrani mržnju i šta još treba da se desi da bi ta organizacija uvjerila one koji o tome odlučuju u destruktivnost i opasnost svojih ideja i aktivnosti?
(Izvor:Alo)