Bošković je podsjetio da je Vlada Crne Gore prostoru koji obuhvata ova podgorička kasarna, od oko 350 hiljada kvadratnih metara, u kojoj je nekada bilo smješteno oko 6.000 vojnika JNA, dodijelila status specijalne namjene za potrebe bezbjednosnih snaga.
On je precizirao da se u „Masline“ prije svega, planira izmiještanje Generalštaba i Ministarstva odbrane, imajući u vidu da sadašnje zdanje u kojem su smještene ove dvije institucije, ni prostorno ni bezbjednosno ne zadovoljava neophodne standarde.
„Pored Vojno-medicinskog centra, na kraju ćemo stvoriti uslove da se ovdje formira i komandni centar bezbjednosnih snaga, sa blokom u kojem bi bili smješteni i vojnici na dobrovoljnom služenju vojnog roka, u skladu sa novim Zakonom o vojsci“, najavio je Bošković, naglašavajući da je riječ o najracionalnijem rješenju, imajući u vidu već postojeću infrastrukturu.
Sredstva će biti obezbijeđena iz redovnog budžeta Ministarstva odbrane, dok će odluku o namjeni zdanja u kojem su sada smješteni Ministarstvo odbrane i Generalštab, donijeti titular, Uprava za imovinu, odnosno Ministarstvo finansija, naglasio je Bošković.
Gradonačelnik Stijepović je istakao da je Glavni grad svjestan da članstvo u NATO podrazumijeva poštovanje određenih bezbjednosnih uslova i standarda, te da će podržati potrebe Ministarstva odbrane.
„Opština Podgorica biće kooperativna i operativna po pitanju zakonom predviđenih obaveza. Naš je prioritet da se ovaj projekat što prije realizuje“, kazao je Stijepović.
Ministar Bošković i v.d. načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Ilija Daković, prethodno su razgovarali sa pripadnicima jedinica Vojske Crne Gore koje su smještene u kasarni „Masline“, Logističkog bataljona i Čete vojne policije.
Komentari