Incident se dogodio naočigled drugih đaka, koji su odmah reagovali i pokušali da zaštite drugaricu. Kako prenosi TV Prva, jedan učenik udario je profesora.
Policija je bila na mjestu događaja, a u gimnaziju u Mirijevu došla je i hitna pomoć, da pregleda djevojčicu.
Sve je počelo, kako javlja TV Prva kada je udarena učenica negodovala zbog ocjene. Profesor joj je udario šamar, a potom i drugoj učenici koja je odmah ustala u odbranu drugarice. Nastao je opšti metež jer su reagovali i ostali đaci, pri čemu je jedan učenik, na kraju, udario pomenutog nastavnika.
U školu je pozvana policija, zasjedao je i Školski odbor, a kako javlja reporter TV Prve, svi su jako uznemireni.
Incident se dogodio tokom trećeg časa gdje su učenici nezadovoljni načinom ocjenjivanja na kontrolnom zadatku tražili objašnjenje od profesora i koji su kriterijumi za ocjenjivanje.
"Profesor je objašnjavao kriterijume ocjenjivanja, a djevojčica se nije složila sa njim i burnije je odreagovala. Profesor je udario, a kada je ustala drugarica da je zaštiti i ona je dobila šamar", kaže za Tanjug pedagog Sedme beogradske gimnazije Dragica Kitanović.
Kitanović kaže da su čuli vrisku djece u odjeljenju i da su ona i direktor škole odmah reagovali. Direktor je u svoju kancelariju odveo nastavnika, dok je ona ostala u učionici da smiri djake.
Škola je o svemu odmah obavjestila roditelje, policiju i školsku upravu, odnosno Ministarstvo prosvete.
Pozvana je i Hitna pomoć koja je pregledala učenike i konstatovala da nemaju povrede, dok je profesor zbog visokog pritiska i uzbudjenja u pratnji policije prevezen u Urgentni centar.
U Ministarstvu prosvete kažu da su obavješteni šta se dogodilo u Sedmoj beogradskoj gimnaziji. Navode da je profesor koji je ošamario djevojčice podnio zahtjev direktoru škole da mu se raskine radni odnos iz ličnih razloga.
"Profesor je prekršio član 111. i 112. Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja u obrazovnim ustanovama kojim je zabranjeno fizičko, psihičko, socijalno, seksualno, digitalno i svako drugo nasilje, zlostavljanje i zanemarivanje učenika, za šta su predviđene novčana kazna, udaljenje sa rada ili prestanak radnog odnosa (clan 166. ZOSOV)", navode u Ministarstvu prosvete.
Izvor: Tanjug/Prva
Komentari