U telegramu srbijanske policije navodi se da u navedenom periodu nije evidentiran prelazak S.Č. na granicima ka BiH i Republici Srpskoj, kao ni prelazak vozila „čiroki”, koje je bilo u vlasništvu Zorana Piperovića. Taj telegram je odgovor na dopis MUP-a Crne Gore od 3. decembra 2002. godine.
– Iz ovog telegrama će se vidjeti da su Mićo Orlandić, Milan Paunović, Tiho Gačević i Andrija Jovićević mene uhapsili 1. decembra, a tek dva dana kasnije tražili su od MUP-a Srbije podatke o ključnim detaljima o tome da li Moldavka govori istinu ili ne, i ako su joj u startu povjerovali, a zamjeniku tužioca nijesu – kazao je Piperović.
Sudu juče nijesu dostavljeni ni ugovori o radu koje je, navodno, Moldavka 1999. godine potpisala sa iz preduzećima „Vojvodina koncern“ i „Klobuk šped“.
Sudija Rabrenović prihvatila je raniji predlog advokata Ljubiše Novakovića, koji zastupa Piperovića, da se u nastavku postupka kao dokaz sprovede video-snimak suočavanja Moldavke Svetlane Čabutarenko i Nasera Boneštaja. Ujedno je odbijeno i da se u svojstvu svjedoka saslušaju Naser Boneštaj i Slađana Vorotović.
Prema tužbi Zorana Piperovića i Ekrema Jasavića, Moldavka je lažno svjedočila o svom tretmanu tokom boravka u Crnoj Gori. Prema ranijim navodima, S.Č. je u Crnoj Gori pružala seksualne usluge.
Viši sud ukinuo je ranije prvostepenu presudu podgoričkog Osnovnog suda, prema kojoj je Moldavka oslobođena optužbi da je tokom svjedočenja 2002. i 2003. o aferi trgovine ženama dala lažni iskaz. Suđenje je odloženo za 26. jun.N.P.
Brković tvrdi da se branio
Brković je juče saslušan u bolnici u Kotoru. Tokom saslušanja policiji je ispričao da se on ovom prilikom samo branio i da nije započeo konflikt. On je tvrdio da je neko iz društva Slovinića pucao u njegovom pravcu, ali da ne zna ko tačno i da je on tek tada uzvratio.
(Izvor:Dan)