Istražitelji su došli do operativnog saznanja da je odmah nakon toga kontaktirao jednog advokata iz Slovenije, kao i dvojicu iz Srbije, kako bi ih angažovao da ga zastupaju.
Ovaj podatak istražiteljima potvrđuje sumnju da se radi o isplaniranoj akciji s ciljem diskreditacije crnogorskih institucija, jer je Vujošević “nestao“ dva dana prije objavljenog snimka, što znači da je tačno znao da će u Knežević omogućiti dovoljno vremena da napusti teritoriju Crne Gore.
Tempirano vrijeme objavljivanja snimka ukazuje da je Vujošević imao plan i dogovor sa Kneževićem.
Ime Nenada Vujošević se u medijima pojavljivalo i ranije, čak se pominjalo da je svojevremeno imao konekcije sa akterima afere S.Č.
Bilo je, takođe u medijima, i spekulacija o nekim pokušajima prevara u privredi, ali konkretnih dokaza za to nije bilo.
Vujošević, koji je rođeni Podgoričanin, često se u razgovorima hvalisao da “u Podgorici može mnogo što da završi“, aludirajući na mogućnost da, kao zaposleni u Tužilaštvu, može da utiče na odgađanje pritvora.
Prema informacijama Pobjede, bezbjednosne službe su se posebno interesovale za njegovo ponašanje nakon što je, makar u posljednje godinu, počeo aktivno da se raspituje za predmete u slučaju Duška Kneževića.
Prema istim izvorima Pobjede, nakon što je osjetio da je pod posebnom lupom njegov rad u Tužilaštvu, Vujošević je skovao plan za bjekstvo. Da li je Knežević od početka znao za taj plan, može pokazati samo dalja istraga.
Komentari