Govoreći o odnosima Srbije i Сгпе Gore, Popov kaže da je očigledno da se ova situacija u obijje države koristi za unutrašnjopolitičke svrhe, od koje, smatra on, štetu imaju građani obje zemlje.
"Čak se politizovalo i pitanje ulaska gradana Srbije u Crnu Goru, jer se smatra da је to više političa odluka, nego zdravstvena - iako је ambasador Сгnе Gore u Srbiji Tarzan Milošević izjavio da se čeka da se u Srbiji stabilizuje virusološka situаciја i da ćе se dozvoliti gradanirna Srbije da normalno uđu u Crnu Goru", kazao je Popov.
Kad je riječ o propagandi koja se u Srbiji vodi protiv Crne Gore, Popov kaže da je Crna Gora "samo kolateralna šteta ukupne medijske situacije u Srblji".
"Vladajuća stranka је sada čak više nego u vrijeme Miloševića stavila medije pod svoju kontrolu. Objektivno izvještavaju televizije N1 i Nova S i list Danas i neki lokalni mediji, ali svi oni imaju ograničen ograničen domet. Iako se pomenute televizije emituju preko kablovskih operatera, vlast preko svojih emitera gleda da im suzi i taj prostor", pojašnjava Popov.
Prava istine о tome kakav је položaj Srba u Crnoj Gori i sve oko Zakona o slobodi vjeroispovijesti, kaže Popov, teško da može da dopre do građana Srbije.
"Ovo je nečuvena situacija sa medijima, da ovakvo ponašanje toleriše i međunarodna zajednica i EU, koja sada šalje upozorenja, ali sve je to u nekoj blagoj formi. Očigledno је dа Vučić nа to nе obraća pažnju", smatra Popov.
Komentari