Istražiteljima je jasno da se radi o prijetnji koja najavljuje novi zločin. Policija je prikupila obavještenja o ovom događaju i radi na utvrđivanju svih činjenica kako bi utvrdila identitet osobe koja je dostavila pismo jezivog sadržaja.
UBISTVO I HAPŠENJE
Nekadašnji fudbaler Goran Lenac je ubijen 16. septembra 2017. godine u Kotoru. Ubica mu je prišao dok je bio na stadionu lokalnog fudbalskog kluba Bokelj i pucao u glavu. Tada je ranjen Milan Jovićević. Nakon tri i po godine bjekstva, 8. marta 2020. godine, kao izvršilac ovog zločina u Požarevcu je uhapšen Nikola Mršić.
Lisice su mu stavljene po potjernici Interpola Podgorica, a njegovo kretanje pratilo je više bezbjednosnih službi.
Crnogorska policija razmjenjivala je informacije sa kolegama iz Srbije o kretanju ovog bjegunca, što je rezultiralo hapšenjem.
Za Mršićem je bila raspisana međunarodna potjernica na osnovu naredbe Višeg suda u Podgorici radi vođenja krivičnog postupka za krivično djelo teško ubistvo u pokušaju i jer se sumnjiči da je 16. septembra 2017. godine u Kotoru ubio Lenca i pokušao da ubije Jovićevića.
“N. M. se potražuje i na osnovu naredbe Višeg suda u Podgorici radi vođenja krivičnog postupka zbog krivičnog djela stvaranje kriminalne organizacije, jer se sumnjiči da je kao član kriminalne organizacije imao zadatak da pruža pomoć i podršku u izvršenju planiranih krivičnih djela kriminalne organizacije, da djeluje kao izvšilac ovih djela, da prenosi uputstva i zadatke organizatora drugim pripadnicima kriminalne organizacije, te i da ostvaruje saradnju sa pripadnicima druge kriminalne organizacije”, saopštili su iz policije.
Dodali su da su Mršića potraživali na međunarodnom planu zbog teških krivičnih djela pa su službenici Sektora kriminalističke policije sprovodili „istragu ciljanog traganja u saradnji sa više država“.
Crnoj Gori izručen je 9. jula 2020. godine.
OPTUŽNICA I NOVA HAPŠENJA
Optužnica protiv Mršića podignuta je krajem marta 2018. godine, a samo dva i po mjeseca kasnije, 20. jula, uhapšen je Nikola Mandić (20) koji je, prema tvrdnjama zaštićenog svjedoka, kodnog imena ,,Jadranko Jonski“, bio veza između grupe kontroverznog biznismena iz Nikšića Ranka Radulovića i ,,škaljaraca“, koji su, prema stavu tužilaštva, naručili likvidaciju Lenca. Mršiću je počelo suđenje dok je bio u bjekstvu.
Protiv Mršića se, takođe, pred Višim sudom vodi postupak da je bio član kriminalne organizacije Ranka Radulovića, koja je planirala više likvidacija.
Osim Radulovića i Mandića, na optužnici su albanski državljanin Erogen Brajović, Kotorani Igor Vukotić, koji je u bjekstvu, Radoš Petrušić, Stefan Radulović (22), Luka Radulović (24), Ratko Martinović (38), Darko Vicković (38), državljani Bosne i Hercegovine Nenad Lubura (52), Radoje Preradović (54), Miladin Dedović, zatim Zlatko Matanović iz Skadra i Nikšićanin Stefan Perović.
OBRAČUN KLANOVA
Mršić je, prema evidencijama bezbjednosnih službi, član škaljarskog klana.
Dobro obaviješteni izvori iz istrage navode da je Mršić bio blizak prijatelj sa Goranom Biskupovićem, koji je ubijen 5. septembra 2016. godine u kotorskom naselju Muo. Biskupović, koji je takođe bio član škaljarskog klana, i njegov prijatelj Miloš Bošnjak ubijeni su aktiviranjem eksplozivne naprave dok su šetali pored ponte.
Nikolin sin Vaso Mršić našao se na meti prijetnji, zbog čega je prošle godine njegov sugrađanin Denis Rečković (25) kažnjen 35 dana zatvora.
To je odlučila sutkinja kotorskog Osnovnog suda Danijela Samardžić, pred kojom je Rečković odgovarao za ugrožavanje sigurnosti mlađeg Mršića.
Kako je u presudi navedeno, Rečković je rekao Mršiću da će ih sve pobiti. Optužbe je negirao.
U obračunu „škaljaraca“ i „kavčana“, koji je počeo 2015. godine nakon nestanka 300 kilograma kokaina u Valensiji, stradalo je više od 50 ljudi. Prva žrtva bio je Cetinjanin Goran Radoman. Članovi ove dvije kriminalne grupe obračunavali su se i van Crne Gore, u regionu i evropskim gradovima. Više likvidacija ostalo je neriješeno, a vođe oba klana su na slobodi.
Pobjeda
Komentari