"Ono što je on rekao jeste da čim preuzme fabriku da je spreman za deset dana da pokrene proizvodnju. To je ono što je najvažnije. Na naše pitanje šta je sa radnicima koji trenutno rade u fabrici, on je rekao da se podrazumijeva da ostaju stalna rješenja i da svi radnici koji su trenutno zaposleni ostaju u fabrici", kazao je član pregovaračkog tima zaposlenih u Željezari Ivan Vujović.
Radnici ističu da stanje u fabrici nije isto kao u odnosu prije dolaska Tosčelika i sada.
"Dobro znamo šta su uradili za ovo deset godina, uništili su pogon za betonsko željezo, uništena je kombinovana valjaonica, uništen je bluming. Svi pogoni koji su bili oni su uništeni. Ostali su samo čeličana i kovačnica", dodaje Vujović.
Drugi član pregovaračkog tima zaposlenih u Željezari Ljubiša Đikanović pita se "je li u državnom interesu da ostane u Tosčeliku investitor koji je sve pogone uništio ili da dođe neki investitor koji je spreman da uloži, da zaposli radnike, da pojača proizvodnju".
Zaposleni kažu da turska uprava Željezare vrši pritisak na pojedine radnike kako ne bi javno istupali. Sa druge strane radnici imaju podršku Unija slobodnih sindikata.
"Mi smo tu za njih u kojem god pravcu, ne samo logistiku, jer to je najmanje dati logistiku nego prosto zajedno da razmotrimo da pomognemo kolegama, da se na neki način, pod znacima navoda, pritisne država da ovaj problem ne smije da ostane van okvira, da ne može niko nijemo da posmatra ovu situaciju i jednostavno da mora rješenje da se nađe", kazala je Sandra Obradović iz Unije slobodnih sindikata CG
Miodrag Davidović je za našu televiziju kratko saopštio da će sjutra po pitanju Željezare imati sastanak sa ministrom ekonomskog razvoja i turizma Goranom Đurovićem.
RTCG
Komentari