Kojić je kazala da svi snosimo konsekvence lošeg planiranja, te da je najveća to što se mještani i turisti koji borave u Baru kupaju na plažama drugih opština, dok novac koji bi prvobitno trebao da ostane u opštinskoj kasi, na kraju ipak završi u kasama drugih opština.
“Nakon 23. oktobra, Barska obala zaslužuje da konačno bude uređena u skladu sa svim ekološkim i prostorno-funkcionalnim standardima za uređenje priobalnih područja. Programom predviđamo komforno tlo adekvatne granulacije, prilazne staze do same obale, adekvatnu biciklističku stazu, natkriveni parking bicikala i trotineta i klupe koje su ujedno prikupljači solarne enerije. Očuvaćemo postojeće biljne vrste, a formiraćemo i nove zelene oaze duž obale”, istakla je Kojić.
Ona je istakla da planiraju da uspostave sistem upravljanja ambalažnim otpadom. Po uzoru na susjedne države, kao i na zemlje širom svijeta. Pored toga, naglasila je i da je plažu je potrebno urediti na način da pogoduje svim starosnim dobima, uključujući i djecu koja čini jednu od ciljnih grupa posjetilaca tokom turističke sezone.
“Stoga ćemo napraviti savremeno opremljena igrališta koja će u sebi sadržati prostor za odbojku ili mali fudbal, kao i prostor za najmlađe. Bar, Crna Gora u malom, zaslužuje više od oronulih montažnih sprava i pognutih borovih stabala, zaslužuje da konačno valorizuje i iskoristi prostorni i prirodni potencijal. Bar to može”, zaključila je Kojić.
Komentari