Mašković navodi da je važno napomenuti da su ovakvi podaci karakteristični za pojedine zemlje u regionu, te da promjenu vlasti od 2020. i tzv. oslobođenje možemo dovesti u direktnu vezu sa ovakvim, ekstremnim stavovima građana.
Poručuje da promjene svakako mogu da predstavljaju fazu demokratskog sazrijevanja, ali je ovo još jedan pokazatelj da nije svaka promjena promjena na bolje.
“Ovo istržiavnje ukazuje da su temelji demokratije u Crnoj Gori ugroženi. Ne smijemo zaboraviti da je donedavno gotovo 80% građana podržavalo put Crne Gore ka EU. Pitam se na šta će nam ukazati sljedeće relevantno istraživanje… U kontekstu svega navedenog, preporučujem građanima, prije svega mladim ljudima, da kada naredni put budu uzeli olovku u ruke dobro razmisle u kakvoj zemlji žele da žive“, kazao je Mašković.
Antiveropski diskurs je rezultat “oslobođenja” od 30. avgusta
— Miloš Mašković (@milosmaskovic) March 10, 2023
Rezultati istraživanja koje je nedavno sproveo CDT ukazuju na vrijednosno posrnuće Crne Gore. Značajan dio građana ima ekstremne stavove prema određenim temama koji su u suprotnosti s osnovnim demokratskim principima,… https://t.co/DNkY48XyBn pic.twitter.com/6OKyWdIRwi
Komentari