Prema Kurtijevim riječima, ove primjedbe i kritike ne može da iznosi u javnost zbog povjerljivosti, ali kaže da je nacrt napredniji i potpuno drugačiji od ranijih sporazuma.
„Rekli smo da smo saglasni da potpišemo barem osnovni sporazum, aneks implementacije, jedan iz Ohrida, drugi iz Brisela, kao i ovaj nacrt za koji smo prethodno dali komentare, ali pošto nam je u Briselu rečeno da je normalizacija odnosa hitna stvar, pristao sam da potpišem u kom slučaju je potpis prihvatanje, ali samo kao dio dogovora, gdje smo tražili i da Kosovo dobije svoj status i krene u NATO program”.
„Zbog povjerljivosti nacrta, ne mogu ni da govorim o mojim primjedbama i kritikama, one su veoma važne, prenio sam ih evropskom izaslaniku preko zamjenika Besnika Bisljimija 24. oktobra, dva dana prije našeg sastanka u Briselu. Ovo je sasvim drugačiji nacrt, napredniji je, ali to ne znači da smo zadovoljni, pa sam i ja poslao svoje primjedbe i kritike“, rekao je on.
Povodom zahtjeva i protesta Kosovske policije, Kurti je rekao da je Vlada zainteresovana da smanji rizik za ovu kategoriju, ulaganjem u opremu i alate za rad.
On je rekao da će se sastati sa policijom i da će vidjeti kako će dalje postupati, prenosi EO.
“Mi smo zainteresovani da smanjimo rizik za našu policiju, ali se to smanjuje upravo ulaganjem u opreme i alate za rad. Razlika u ulaganjima u pogledu alata za rad i opreme koja smanjuje rizik za našu Policiju, ove godine je 21 puta veća nego pre dve godine. U 2021. godini investicija je bilo manje od pola miliona evra, ove godine je preko devet miliona evra, mnogo ulažemo u smanjenje rizika za našu Policiju. Nema sumnje da ću se sastati sa njima, kontaktiraću ih i videćemo šta će biti dalje ako imate u vidu da sam u isto vreme već dao svoj stav i tu su i naknade za prekovremeni rad, postoje i naknade za opasnost, ovo će biti kontinuirano ulaganje u našu policiju“, rekao je on novinarima.
Komentari