Razmjenjivale su se SMS i poruke preko društvenih mreža, a u gradu se osjećala atmosfera koja bi se u nekim trenucima mogla opisati i kao revolucionarna.
- Zaista smo očekivali da će se Parada održati, jer nam je juče preko dana bilo dozvoljeno da unesemo opremu za binu u Manjež. Bili smo tamo i pripremali se, a onda je neposredno prije početak Dnevnika počela da kruži priča kako će Prajd ipak biti zabranjen. Kada smo vidjeli Dačića u Dnevniku, shvatili smo da će manifestaciju zabraniti. Bili smo jako rezignirani i ljuti i razmišljali smo šta bismo mogli da uradimo narednih dana. Međutim jedan dio organizacije se dosjetio da napravimo ovu spontanu akciju - kaže za "24 sata" Boban Stojanović LGBT aktivista.
Prve SMS poruke organizatora kojima se poziva na protest poslate su oko 21 čas, a okupljanje je zakazano za 23. U veoma kratkom roku, stvorila se "kritična masa" dovoljna da skup bude održan.
- Prve informacije o okupljanju poslate su SMS-ovima i mejlovima i to je još moglo i da se kontroliše, a poslije je počelo da se širi po društvenim mrežama i bili smo iznenađeni da se i prije 11 sati okupilo oko 200 ljudi. Mnogi su došli kasnije jer su mislili da će duže trajati - objašnjava Stojanović i dodaje da su na taj način poručili da se ne odriču svojih prava.