Ove životne navike su pogubne za zdravlje organizma

Ove životne navike su pogubne za zdravlje organizma

Liječenje pada imuniteta podrazumijeva prije svega umjerenost u svemu U jednom broju slučajeva, za slab imunitet možemo optužiti genetiku. U najvećem broju slučajeva ipak je problem u nekim našim navikama, a tu se podrazumijeva loša ishrana, nekvalitetan san i lista se tu ne završava.

Postoji više uzroka pada imuniteta, od loše ishrane, nedovoljno sna i hidratacije, ali generalno životnog stila koji nije dobar za organizam. Obratite pažnju na to svakodnevno kako biste ojačali imunitet. Koji su uzroci pada imuniteta? U jednom broju slučajeva, za slab imunitet možemo optužiti genetiku. U najvećem broju slučajeva ipak je problem u nekim našim navikama. Uglavnom su to:

loša ishrana

stres

nedostatak sna

preteran fizički napor

loša higijena

nedovoljna fizička aktivnost

nedovoljan unos tečnosti

pušenje i konzumiranje alkohola

Pošto je sada jasnije na koji način sami doprinosimo lošem stanju organizma svojim lošim navikama, onda je red da prozborimo koju i o liječenju pada imuniteta.

Kako se sve ovo nije desilo preko noći, tako neće preko noći ni nestati jer je imuni sistem jedna složema mašina. A da bi se sve vratilo u normalu, pročitajte i kako ojačati imunitet.

Liječenje pada imuniteta

Možete tome pristupiti sistematski – prepoznajte simptome, pobrojte i priznajte sebi neke loše navike, pa ih se otarasite. Na primjer, ovako:

Hranite se zdravo. Manje slatkiša, alkohola, vještačkih sokova, inudstrijski prerađene hrane bogate aditivima, konzervasnisma i slično. Birajte svježe voće i povrće, meso, jaja, mliječne proizvode i zdrave masti i ostalu hranu za dobar imunitet. Tako ćete obezbijediti sve vitamine i minerale nužne za dobro zdravlje. Na taj način ćete i smršati ukoliko imate višak kilograma, jer sve što vam treba za liječenje pada imuniteta je zapravo zdrava hrana koja podstiče mršavljenje.

Obavezno ubacite u ishranu namirnice koje su poznate po tome da su dobre za jačanje organizma kao što su med, proplis, đumbir, bijeli luk, cvekla, kopriva i slično.

Spavajte dovoljno. Možda vam se čini da je dan kratak i da imate toliko obaveza da ne smijete sebi da dozvolite puno sna. I iako vam se čini da spavanje gubljenje vremena, nije tako. Spavanje je prirodan proces tokom kojeg se tijelo regeneriše, odmara, oporavlja i 6-8 sati sna vam je potrebno svaki dan za liječenje pada imuniteta.

Odmarajte povremeno, jer naše tijelo nije predviđeno da non-stop bude pod fizičkim, psihičkim, emotivnim, menatlnim naporom. Sve je to stres usled kojeg ćete vremenom primetiti da se umarate i od uobičajenih stvari. Preporuka je da, ukoliko je hroničan umor vaš problem, vodite dnevnik svojih aktivnosti. Probajte da ustanovite šta ste radili, šta vas umara, kada i da li su neki posebni uslovi doveli do toga. A onda naučite da: promenite ono loše, pojednostavite, bolje isplanirate obaveze i da jednostavno usporite povremeno.

Naučite da se borite sa stresom. Možda ga ne možete izbjeći, ali ga onda morate prihvatiti i promijeniti svoj stav prema njemu i način kako reagujete na stresne situacije.

Pijete dovoljno vode. Kao što je tijelu potrebna određena količina sna i odmora za liječenje pada imuniteta i za normalno funkcionisanje, potrebna mu je i voda – bar 8 čaša dnevno. Koliko je to bitno govori i sama činjenica da ćete lakše preživjeti par dana bez hrane, nego bez odmora i bez vode. Od koristi vam u hidrataciji mogu biti i čajevi za imunitet.

Vježbajte. Bilo šta što vam odgovara, samo se krećite. Jer kao što nismo "programirani" da radimo bez odmora, nismo ni da sjedimo po cio dan. Ukoliko vam je kondicija lošija, super su vježbe pet tibetanaca, ali i obična šetnja biće dobar početak. A kasjnije možete preći na neku drugu fizičku aktivnost, bilo da je u pitanju trčanje teretana ili nešto treće.U svakom slučaju, budite umereni i ne idite u krajnosti.

Liječenje pada imuniteta podrazumijeva prije svega umjerenost u svemu.

Izvor:Dan

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.