Zbog užasnih posljedica koje ostavlja, prodaju „krokodila“ izbjegavaju čak i dileri.
Načinjena od miksa teških metala, benzina, crvenog fosfora i kodeina, koji se svi mogu naći u slobodnoj prodaji, „krokodil“ je poznat i kao droga iz kućne radinosti. Pojavio se 2002. u Sibiru, gdje je prodavan kao heroin, a sam je nekoliko puta jači. Ime je dobio po tome što koža na mjestu na kojem se ubrizgava prvo liči na krljušti krokodila da bi zatim meso počelo da truli i bukvalno da otpada. Upravo zbog ovako strašnog efekta, jedna Novosađanka se krajem 2012. obratila ljekarima za pomoć.
“Djevojka je rekla da nije koristila iglu, nego je supstancu ušmrkala. Njoj se, međutim, otvorila podlaktica ruke, od zgloba do lakta sa unutrašnje strane. Koža je postala nekrotična i potpuno je pukla, a ispod je imala rupu kao da je nestao jedan mišić. Sudeći po izgledu te djevojke i posljedicama koje je izazvala droga i po onome što mi je poznato o „krokodilu“, sve to govori da je ona umjesto heroina kupila „krokodil“", kaže psihijatar dr Branka Bjelica i dodaje kako je to jedini slučaj sa kojim se ona srela i gdje je vidjela posljedice uzimanja ove droge.
Njena pacijentkinja je zbog otvorene rane koju je imala na ruci na kraju otišla kod hirurga, koji je takođe bio šokiran posljedicama koje ovaj narkotik za kratko vrijeme ostavlja. Za razliku od ostalih narkotika, „krokodil“ poslije najviše dvije godine izaziva otpadanje mesa sa kostiju, javlja se gangrena i slijedi smrt. U policiji su potvrdili da znaju za postojanje ove droge, ali da je do sada nijesu uočili na domaćem tržištu, posebno jer ju je teško i okarakterisati.
„Do sada nijesmo imali saznanje da se ona pojavila na tržištu. Pri tome, veliko je i pitanje ako bismo i naišli na supstancu, da li bismo mogli da je okarakterišemo kao drogu, jer ne znamo šta se u njoj nalazi“, kazali su u policiji.