"Pored islamskih ekstremista u opštini Peć, Crnogorci su imali problema i na sjeveru od grupe zagovornika koji su bili protiv izbora i koji su protiv implementacije Briselskog sporazuma", objasnio je Vujičić.
Prema njegovim riječima, na razne načine se pokušavao omesti izborni proces, a na nekim mjestima je čak bilo toliko napeto da se zbog bezbjednosne situacije Organizacija za evropsku bezbjednost i saradnju (OSCE) povukla ostavljajući glasačke kutije.
"Još ne znamo rezultate na sjeveru Kosova. Ono što za sada očekujemo jeste dobar rezultat u Zubinom Potoku i Leposaviću, ali se pribojavamo da će izborni proces biti poništen i ponovljen ili da će se formirati krizna uprava. Formiranje krizne uprave je neophodno je je čak i Organizacija za evropsku bezbjednost i saradnju zbog zloupotreba pobjegla sa nekih glasačkih mjesta ostavljajući glasačke kutije", istakao je Vujičić.
Nova snaga učestvovala je na izborima u Prištini, Zubinom Potoku, Peći, Orahovcu i Leposaviću. U dvije opštine ta partija je imala i kandidate za gradonačelnike. Za Zubin Potok to je bio Branislav Božović, a za Orahovac Bojan Nakalamić.
Kako je navedeno u saopštenju predsjednika Odbora Skupštine Srbije za Kosovo i Metohiju Milovana Drecuna, u izazivanju nereda na lokalnim izborima u Kosovu učestvovali su i građani Crne Gore.
Međutim, kako je objasnio predsjednik Nove Snage Crne Gore sa Kosova Slobodan Vujičić, pretpostavlja se da nijesu građani Crne Gore pravili nerede već raseljena lica.
"I mi smo čuli da su neki glasači iz Crne Gore pravili nerede, ali koliko smo mi informisani, pretpostavlja se da je riječ o raseljenim licima, a ne građanima Crne Gore", rekao je Vujačić.