Koncert “Riblje čorbe” trebalo je da bude održan 28. novembra u dvorani “Pendik”, čiju je izgradnju, napominju lokalni mediji, finansirala Turska. Portal “Sandžak pres” poveo je kampanju protiv zakazane svirke, nazivajući Boru “četničkim vojvodom koji je učestvovao na frontu tako što je pjesmom podizao moral hordama zla na prostorima bivše Jugoslavije”. Uslijedili su komentari u kojima se tražilo da se koncert zabrani, a Bori se prijetilo i smrću. Organizatori su popustili pred pritiscima.
Slično, kao i prije nekoliko godina kada je grupa vehabija prekinula koncert “Balkanike” u Novom Pazaru, koncert je, čini se, poslužio samo kao povod da se podgreju netrpeljivosti i produbi jaz između Srba i Bošnjaka. Već su i sa druge strane stigli odgovori da istom mjerom treba odgovoriti kada neko “njihov”, kao što je Dino Merlin, bude dolazio u Beograd. U zemlji u kojoj su ratovi počinjali na stadionima nije čudno da se alarm upali kada ekstremisti počnu da zabranjuju i otkazuju koncerte i druga okupljanja koja im nisu po volji.
Aida Ćorović, direktorka organizacije “Urban-in” iz Novog Pazara, kaže da ni država ni lokalna zajednica ne čine ništa da pacifukuju ovu oblast.
- Etnička distanca je uvijek postojala, a sada raste – kaže Aida Ćorović, i dodaje: – Svi vade nacionalističke karte kad im odgovara. Devedeset posto mladih iz Novog Pazara nikada nije bilo u Beogradu da vidi da je to i njihov grad. Oni koji bi trebalo da ih obrazuju ispiraju im mozgove i raspiruju mržnju. Nemaju oni pravo ništa da zabranjuju, niko im nije dao mandat za to. U Beogradu su se isti takvi bunili kada je pjevao Dino Merlin, a Terezu Kesoviju su izviždali u Splitu zato što je nastupala u Srbiji. Nažalost, i Bora Čorba je, umjesto da se drži muzike, često učestvovao u sličnim stvarima.