Udovica Željka Ražnatovića Arkana saslušana je na okolnosti ubistva Branka Jeftovića Jorge 2004. godine, a njeno ispitivanje trajalo je desetak minuta, dok je prethodno gotovo tri sata čekala da svjedočenje završe Aleksandar Batanković i Ana Simić, prenosi Pressonline.
Ražnatovićeva je rekla da je Bojovića upoznala preko svog muža Željka kada je optuženi imao 20 godina i da je bio pripadnik njegove Srpske dobrovoljačke garde (Arkanovi tigrovi), napominjući da se nikada nije sa Bojovićem družila.
"Nikada se nismo družili niti provodili vrijeme. Željko je bio jako blizak sa ocem Luke Bojovića, a Luku je tretirao kao mladog momka", rekla je Ražnatovićeva.
Navodeći da ne zna ništa o ubistvu Jeftovića, pjevačica je istakla da on nije imao nikakve veze sa transferom fudbalera "Obilića" Nikole Lazetića u turski "Fenerbahče" kako su pojedini svjedoci to ranije naveli.
Jorgina bivša djevojka Ivana Tulović Buha u svom svedočenju je ranije ispričala da je Jorga u više navrata tražio od Ražnatovićeve, nakon Arkanovog ubistva, navodni, dug od 4.000.000 maraka od transfera Lazetića, ali da su na njegove pozive odgovarali pored ostalih Milorad Ulemek Legija, Bojović i Ražnatovićeva sestra i prijetili mu smrću.
Ražnatovićeva je takođe odbacila tvrdnju da se Bojović javio na njen telefon kada ju je zvao Jeftović.
Pjevačica je u specijalnu sudnicu Okružnog zatvora u Beogradu u kojoj je iz bezbjednosnih razloga održano suđenje stigla u 9 i 25 u pratnji svog advokata Miše Petrovskog, a zatvorski kopleks je napustila oko 12 i 50.
Zbog ovog ispitivanja na koje je bila pozvana pod prijetnjom privodenja, jer je već dva puta izostala, jutros nije došla u Prvi osnovni sud gde je trebalo da se održi suđenje njoj i nenom zetu Predragu Ocokoljiću za nasilničko ponašanje prema direktoru FK Mladi proleter Aleksandru Olareviću.
Bojović, Vladimir Milisavljević Budala, Miloš Simović i Sretko Kalinić u ovom procesu terete se za ubistvo Branka Jeftovića Jorge 2004. godine i za pokušaj ubistva Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka iste godine, kada su poginuli njihovi telohranitelji Dejan Živančević i Milutin Jovičić.
Na suđenju Bojoviću prije Ražnatovićeve svjedočili su udovica Cvetka Simića, i kum Andrije Draškovića, Aleksandar Batanković Batanko, prenosi Pressonline.
Batanković je potvrdio da je bio sa Draškovićem u kolima kada je pucano na njega, ali da ne zna koje otvorio paljbu na njih.
Bojović i Milisavljević su poslije višegodišnjeg bjekstva uhapšeni prošle godine u februaru u Valensiji i od tad su u ekstradicionom pritvoru u Španiji gde čekaju izručenje Srbiji.
Španske vlasti odobrile su njihovu ekstradiciju, ali će biti izručeni nakon što se okonča postupak koji se protiv njih vodi u toj zemlji zbog više krivičnih djela.
Na početku suđenja u oktobru 2010. godine, Kalinić je priznao krivicu za ubistvo Jeftovića i povezao Bojovića sa krivičnim djelima koja mu se stavljaju na teret.
Na optuženičkog klupi nalaze se samo Kalinić i Simović.
Prema optužnici tužilaštva za organizovani kriminal, Luka Bojović je u martu 2003. godine nakon ubistva Dušana Spasojevića preuzeo rukovođenje "zemunskim klanom".
Kako se navodi u optužnici, Bojović je odbjeglim "zemuncima" pomagao pri skrivanju, obezbjeđivao im novac, lažna dokumenta i mjesta stanovanja, a oni su zauzvrat izvršavali njegove naloge, među kojima je i niz ubistava .
Milisavljević je u odsustvu osuđen na 35 godina zatvora zbog učešća u ubistvu premijera Zorana Đinđića, dok je za krivična dela koja je izvršio kao pripadnik "zemunskog klana" dobio 40 godina zatvora.
Osim ove optužnice, Bojović je pravosnažno osuđen na 15 mjeseci zatvora zbog nedozvoljenog nošenja oružja i falsifikovanih isprava.