Karachi, Pakistan
Najviše terorističkih napada zabilježenih u Pakistanu od 2011. do 2012. se desilo u Karachiju. Najveći grad u Pakistanu je poznat po bezakonju, kriminalu i pretrpan je svim oblicima nasilja uključujući i sukobe bandi i samoubilačke bombaške napade.
Birmingham, Alabama
Birmingham je među najsmrtonosnijim gradovima ne samo u SAD-u nego i na cijelom svijetu, s prosjekom ubistava 33,7 na 100.000 građana.
New Orleans, Louisiana
I New Orleans je proglašen jednim od najsmrtonosnijih gradova na svijetu, sa stopom ubistava od 53,5 na 100.000 građana. Samo u 2012. godini prijevljena su 193 ubistva. Tokom godina, grad se borio protiv visokog nivoa organizovanih bandi.
Tokom godina, svjetska javnost je svjedok velikom broju terorističkih napada u Nairobiju. Zatrovan visokim stopama kriminala u siromašnim predjelima grada i turistima se savjetuje da se klone tih dijelova grada. Incidenti na ulicama su uobičajni u ovom gradu.
Nairobi, Kenija
Tokom godina, svjetska javnost je svjedok velikom broju terorističkih napada u Nairobiju. Zatrovan visokim stopama kriminala u siromašnim predjelima grada i turistima se savjetuje da se klone tih dijelova grada. Incidenti na ulicama su uobičajni u ovom gradu.
Grozny Čečenija
U devedesetim je ovaj grad pretrpio velike destruktivne sukobe - što je razlog zbog kojeg su ga Ujedinjene nacije nazvale „najviše uništenim gradom na svijetu“. Gangsterski zločini, ali i oni običnih građana vrlo su rašireni u Groznom. Ubistva, otmice i silovanja su među najtežim problemima grada.
Bagdad, Irak
Često je proglašavan jednim od najopasnijih mjesta na svijetu zbog konstantnih bombaških napada koji su uništili većinu infrastrukture. Samoubilački napadi su prilično česti u Bagdadu.
Torreon Metropolitan, Sjeverni Meksiko
Torreon je rangiran kao sedmi najopasniji grad na svijetu u 2012. godini i ima stopu ubistava 88 na 100.000 stanovnika. Danas, narko karteli u gradu vode rat protiv vlade Meksika oko ruta za krijumčarenje narkotika u SAD.
Acapulco, Meksiko
U 2012. godini, Acapulco je četvrti najopasniji grad na svijetu. Stope ubistava su oko 128 na 100.000 stanovnika. Prema izvještajima, oko 60.000 smrti je zabilježeno u Acapulcu otkako je predsjednik Felipe Calderon pojačao zakone protiv narko kartela.
San Pedro Sula, Honduras
San Pedro Sula okupiran kriminalnim radnjama kao što su nasilje, ubistva od strane narko kartela i ucjene. Stopa homicidnosti u ovoj državi je oko 1.143, dok je stopa ubistava 158,87.
Ciudad Juarez, Meksiko
Ciudad Juarez u Meksiku je proglašen „najopasnijom zonom na svijetu izuzev proglašenih ratnih zona“. Od 2008. godine, broj zločina počinjenih u ovom gradu značajno je porastao. Samo u 2008. godini, zabilježeno je 1.400 ubistava i 2.500 smrtnih slučajeva povezanih sa narkoticima.
(Federalna.ba)