Posle eksplozije bombe avion se srušio sa te visine, a Vesna se zadesila u prepolovljenom trupu aviona i zajedno sa njim je padala na zemlju. Ušla je u Ginisove rekorde u rubrici „kako preživjeti nemoguće“ kao osoba koja je preživjela pad sa te visine bez padobrana.
Vesna Vulović je danas penzionerka. Živi u svom skromnom stanu u Beogradu. Po ko zna koji put vrti film dug četiri decenije, i sa uzdahom kaže:
- Tek osam mjeseci sam radila kao stjuardesa. Bila sam srećna, jer nikada do tada nisam vidjela Kopenhagen.
Sada joj se čini da je tog dana u hotelu u Kopenhagenu sve mirisalo na nesreću. Od posade aviona, pilota Ludviga Razdriha, stjuarda Galeta Dimitrijevića i stjuardese Bobane Gavranović bila je odvojena dugačkim hodnikom. Svako je imao svoju sobu. Kolega Dimitrijević je dan pred povratak kupovao svojoj supruzi bundu i poveo Vesnu da je proba.
- Pamtim doručak sa Ratkom Mihićem, koji je non-stop pričao o svom sinu i kćerki, kao da niko drugi nema djecu. Kao da je osjećao da ih više neće vidjeti.
Za ove četiri decenije način na koji je jedina od 29 ljudi u avionu ostala živa, prepričavan je bezbroj puta. Miroslav Ilić joj je otpjevao pjesmu „Vesna stjuardesa“.
Od posljedica pada imala je frakturu lobanje, obje slomljene noge, tri slomljena pršljena i kao posljedicu privremenu paralizu od struka nadolje. Prohodala je poslije nekoliko uzastopnih operacija, za nekoliko mjeseci.
- Sve to bilo je jako bolno. Ali ja sam vjerovala da ću ustati. Samo sam čekala kada će doktor doći i reći: „E, hajde ti sad ideš - kaže Vulovićeva.
Sve ovo vrijeme Vesna Vulović se borila i bori da u životu stane na noge. Penzionisana je 1991. i prima penziju od 30.000 dinara. Kada plati režije, gotovo joj da ne ostane ništa. Ali, Vesna se ne žali. Uživa u društvu svojih mačaka i, naravno, brojnih prijatelja.
Ona vjeruje da je spasio Sveti Sava. Od njegove ikone se ne odvaja i svakog 27. januara Svetog Savu slavi kao svoga spasitelja.