U tekstu objavljenom u “Časopisu za seksualnu medicinu” navodi se da je ispitano 765 muškaraca starosti između 35 i 80 godina u Australiji, koji su odgovarali na pitanja vezana za seksualnu želju, seksualnu aktivnost i seksualne potrebe. Pored toga, u upitnik su unosili i podatke o tjelesnoj težini, fizičkoj aktivnosti, depresiji, spavanju. Istraživanje je trajalo pet godina, a poslije analize rezultata, objavljen je zaključak:
TEŽINA
Potrebno je da vaš partner održava odgovarajući indeks tjelesne mase (BMI), zato što muškarci koji su gojazni imaju mnogo niži nivo testosterona, koji, očigledno, igra veliku ulogu u seksualnoj funkciji.
SPAVANJE
Ako ste primijetili da vaš partner više nije ujutru tako raspoložen za seks, možda je to zbog poremećaja u spavanju, do kojih može doći zbog hrkanja.
To, dalje, utiče na normalan ciklus noćnih erekcija. Kad se sve to skupi, dolazi do toga da partner više ne može ujutru da postigne odgovarajuču erekciju.
VJEŽBANJE
Redovno vježbanje prouzrokuje mnogo bolji seks, i kod muškaraca i kod žena.
Pored toga što ste stalno u tonusu i mnogo izdržljiviji ako redovno vježbate, ujedno i gubite kilograme, a samim tim se i bolje osjećate u svojoj koži.
ISHRANA
Ako smanji nivo lošeg holesterola, vaš partner će podići nivo “muškog hormona”, testosterona. Osim toga, povišen nivo šećera u krvi kod muškaraca utiče na funkcionisanje nervnih završetaka u penisu.
ALKOHOL
Možda će vas iznenaditi, ali malo alkohola zapravo pomaže osobama sa problematičnom ishranom. Jedno do dva pićenca dnevno smanjuju rizik od kardiovaskularnih problema.
Istraživanja na životinjama pokazala su da visoki postotak alkohola u krvi dovodi do kontrakcije penisa, a to, zpravno, ne bi trebalo da se dešava tokom seksualnog uzbuđenja.
Alkohol djeluje “spuštajuće” na centralni nervni sistem, zbog čega dolazi do slabijih rekacija na seksualnu stimulaciju.