U samom startu prvo ćemo razriješiti dilemu da li voda i pijesak ulaze u sve tjelesne otvore. Odgovor je - apsolutno da! Dakle, ako vodite ljubav u vodi, računajte da će se ona naći u vagini, a ista stvar je i s pijeskom. Ipak, uprkos tome, razloga za brigu uglavnom nema.
- More, rijeke, jezera kao i obala, dakle, pijesak ili šljunak, sami su po sebi čisti i nema razloga da se ne prepustite tjelesnom uživanju. Ako vi i partner nemate genitalnih infekcija, mala je verovatnoća da ćete ih pokupiti iz spoljašnje sredine. More je vrlo čisto i virusi u njemu ne mogu da opstanu. Bakterija može da ima, prvenstveno fekalnih, ali samo ako je u blizini kanalizacioni odvod i ako voda nije adekvatno prečišćena - kaže ginekolog Stojana Knežević.
Pijesak može biti manje čist od mora (jer ga zagađuju sami ljudi), a jedan veći peškir rešava ovaj, ali i još dva problema. Neće vam se uvlačiti tamo gde mu nije mjesto, a vaša “tajna akcija” će izgledti potpuno bezazleno.
- Važnije je s kim vodimo ljubav nego gdje ćemo to raditi. Kondom je najbolja zaštita, naravno, ako nije u pitanju stalan partner. Treba napomenuti da se prezervativ u slanoj i slatkoj vodi ponaša isto, dakle, more ga ne može nagristi. Takođe, u vodi ne bi trebalo da spadne, ali nije na odmet ponijeti i rezervni - savetuje dr Knežević.
Obucite se tako da možete brzo da se skinete i još brže da se ponovo obučete. Predlažemo da momci nose šorceve koji mogu lako da se navuku, a devojke haljine koje mogu jednim pokretom da spuste i sakriju akciju.
Takođe, važno je i da vodite računa o pozi. Najbolje je da djevojka bude gore ili da probate obrnutu “kaubojku”, tako da, ako neko naiđe, izgleda kao da vam devojka sedi u krilu. Ako ipak ne želite da rizikujete da vas neko prekine tokom seksa na plaži, probajte u vodi. Otplivajte ka pučini, skinite kupaći i uživajte. Poneste dušek ili neki drugi zgodan rekvizit, a u pomoć mogu da vam priskoče i bove.
- Voda u bazenu je takođe bezbjedna za seks, naravno, ako se pravilno održava, kao što bi trebalo. Ipak, bazeni znaju da budu manje čisti u odnosu na more ili rijeku, a to naročito važi za tople, termalne vode u banjama. Ove vode griju se do temperature tijela i u njoj, osim bakterija, mogu opstati i virusi, i to dosta dugo – objašnjava naša sagovornica.
Alo
Komentari