Analiza Instituta za javno zdravlje "Batut" potvrdile su da se u nekim pakovanjima "mančmeloua" mogu zaista naći živi organizmi, iako je slatkiš u roku trajanja.
Snimke i rezultate analize dostavilo Informeru dostavilo je potrošačko udruženje "Efektiva", kome se obratio čovjek koji je, osim ove poslastice, zamalo pojeo i nekoliko crva.
Screenshot
Više kolačića iz pakovanja "femili pak" sadržalo je žive organizme, što je ovaj potrošač snimio, a snimak dostavio ovom udruženju za zaštitu potrošača.
Tragom tog snimka, nekoliko mjeseci kasnije ljudi iz "Efektive" ponovo su kupili porodično pakovanje ovog slatkiša i odnijeli na dalje analize u Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". Da se crvi nisu omakli u samo jednom pakovanju, potvrđuju i dobijeni rezultati.
"U pregledanom uzorku "mančmelou femili pak" (originalnom pakovanju) nađene su žive larve i produkti metabolizma insekata uskladištenih proizvoda. One su nađene u sedam od ukupno 12 pojedinačnih pakovanja", stoji u izvještaju "Batuta", prenosi Informer.
Problem je sa čitavom serijom proizvoda. Iz kompanije proizvođača "Jafa Crvenka" su kazali da problem nije do njih, nego vjerovatno do skladištenja proizvoda. Oni pretpostavljaju da u samim skladištima crvi ulaze u pakovanja i tako se zapate larve.
Ljekari upozoravaju da konzumiranje ovako "obogaćene" poslastice sa sobom može donijeti i velike zdravstvene probleme ukoliko crvi prežive želudačnu kiselinu i nastane se u čovjekovom organizmu. U blažim slučajevima doći će do dijareje i povraćanja.
Snimak lošeg iskustva potrošača pogledajte na ovom LINKU.
Komentari